Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Komunikaty
Spełniamy standardy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!

Eksperymentujemy w szkole

2019-10-04 17:28

Powiedź mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz

Klasa trzecia na zajęciach pn. EKSPERYMENTARIUM poprzez doświadczenia i eksperymenty odkrywa tajemniczy świat przyrody. Jak powstaje tęcza? Jak mieszają się barwy? Czy jedzenie jest sztucznie barwione? Na te i inne pytania próbowaliśmy sobie odpowiedzieć na pierwszych zajęciach. Eksperyment z tęczą na talerzu wzbudził duże zainteresowanie.

Z kolei „wędrująca woda” to ciekawe doświadczenie, które wymagało od dzieci nieco cierpliwości. Eksperyment obrazujący przemieszczanie się wody po papierowych ręcznikach wzbudził wielką fascynację i pragnienie odkrywania nowych zjawisk. Także „Rozkwitające lilie” pokazały nam, że papier składa się głównie z włókien roślinnych, w których znajdują się kapilary po których przemieszcza się woda. Zabawy z masy solnej uczą planowania i cierpliwości. Przy wykonywaniu jesiennych jeżyków trenowaliśmy motorykę małą i kształtowaliśmy kreatywne myślenie.

Czym jest powietrze? Jaki jest jego skład? Czy pusta butelka rzeczywiście jest pusta? Czy powietrze jest czyste? Odpowiedzi na te pytania uzyskaliśmy na ostatnich zajęciach Przeprowadzając kilka prostych doświadczeń, wykazaliśmy że powietrze – niezbędne do życia ludzi, roślin i zwierząt, jest wszędzie.

Trzecioklasiści z niecierpliwością wyczekują kolejnych zajęć..

Galeria

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com