Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Komunikaty

UWAGA!

Od 1 września 2021 ZS Baranów znajduje się pod adresem:

ul. Orlika 2

63-604 Baranów

więcej...

Spełniamy standardy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!

Niecodzienny Dzień Kobiet zorganizowany metodą projektu w naszej szkole.

2017-03-14 20:32

Uczniowie klas 4-6  jednogłośnie i z entuzjazmem przyjęli przygotowane na ten dzień zajęcia w szkole i okolicy Baranowa. Dzień rozpoczęliśmy od spotkania z poezją zaproponowaną przez poetki naszej małej ojczyzny. Poznaliśmy panią Halinę Górecką z Donaborowa, panią Monikę Banaś z Baranowa oraz panią Halinę Kosik, mamę nieżyjącej poetki- Ewy Kosik z Baranowa. Tego dnia dzieci zagościły w różnych miejscach kultury i użytku publicznego w Kępnie, aby rozwinąć i rozbudzić w sobie zainteresowania z różnych dziedzin życia .W ten sposób rozpoczęliśmy cykl zadań będących częścią projektu: "Moja mała ojczyzna" przeznaczonych dla klas 4-6.

Tak relacjonuje ten dzień Łukasz Stodółka
"Rano, po przyjściu do klasy, z zaciekawieniem oczekiwaliśmy na godzinę poezji z jedną z pań poetek zaproszonych do naszej szkoły. Przywitała nas pięknymi wierszami o wiośnie, o św. Janie Pawle II, o wspaniałych miejscach. Następnie wręczyliśmy kwiaty uroczej pani i koleżankom. Podziękowaliśmy za piękną recytację poezji."
Zuzia Leśniarek pisze:
"Tego dnia chłopcy byli ubrani w śnieżnobiałe koszule. Nasza klasa została pięknie udekorowana na czerwony kolor. Słuchaliśmy pięknych wierszy pani poetki, rozmawialiśmy i jedliśmy pyszne ciasteczka przygotowane przez chłopców."
Wiktoria Redzik mówi:
"Jedną z atrakcji wycieczki było zwiedzanie muzeum i rozwiązanie gry historycznej. Mogliśmy sami spacerować po muzeum i oglądać wystawy, a przy okazji dużo się dowiedzieć o ludziach, którzy mieli wpływ na rozwój sztuki i kultury Kępna."
Iza Dąbrowska pisze:
"Pierwszym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego w Kępnie. Tam czekała na nas bardzo fajna zabawa. Mieliśmy za zadanie, korzystając z podpowiedzi, szukać różnych nazwisk, imion, czy na przykład piątą literę trzeciego wersu książki."
Zuzia Leśniarek pisze:
"Podzieliliśmy się na grupy i zaczęliśmy grę w muzeum. Po godzinie dobrej zabawy udało nam się rozszyfrować hasło: ,,Praca u podstaw’’.
Anita Świtoń mówi:
"Po ekscytującej grze historycznej poszliśmy do Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, obejrzeć wystawę pod hasłem: ,,Historia Biblii’’ jednej z najstarszych ksiąg świata."
Łukasz Stodółka pisze:
"Później odwiedziliśmy Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie. Znajdowała się tam niezwykła wystawa starych Biblii napisanych w różnych językach. Podziwialiśmy pięknie zdobione inicjały. Dowiedzieliśmy się, co to jest i jak wygląda pergamin i papirus. Wiemy już, że Pismo Święte przetłumaczył na język polski Jakub Wujek z Wągrowca."
Oliwia Hadryś mówi:
"Jedną z atrakcji tego dnia było pójście z całą grupą do pizzerii, gdzie posililiśmy się i miło spędziliśmy czas, grając w bilard i piłkarzyki."
Trafnie stwierdził Łukasz Stodółka:
"Była to wspaniała wyprawa. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Nasze wspomnienia pozostały do dziś. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wycieczek i spotkań z ciekawymi ludźmi naszej małej ojczyzny. Organizatorom bardzo dziękujemy!"      
Wszystkim naszym wychowankom miło nam zakomunikować, że kolejne zajęcia projektowe odbędą się w Pierwszy Dzień Wiosny i również zainteresują uczniów klas 4-6.

Galeria

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com