Masz pytanie?
Wyszukiwarka

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI Z BIAŁO - CZERWONĄ KOKARDKĄ

Zespołowi Szkół w Baranowie patronują Powstańcy Wielkopolscy. Co roku przygotowujemy akcję patriotyczną ,,Światełko pamięci z biało – czerwoną kokardą’’.
Przedsięwzięcie ma na celu uczczenie pamięci wielkich i znakomitych Polaków. Tyle się wydarzyło dzięki ich bogatym życiorysom. W zadziwieniu i zadumie czytamy z płyt nagrobnych: żołnierz I wojny światowej, Cudu nad Wisłą, powstaniec wielkopolski obrońca Lwowa, żołnierz II wojny światowej, zginął w obozie koncentracyjnym.
Nadal odnajdujemy i z radością włączamy strażników pamięci bohaterów do naszej rodziny powstańczej. Żywe lekcje historii na cmentarzach wielkopolskich przy mogiłach ze spadkobiercami dumnych myśli o wolności patriotów chwytają za serce młodych uczestników. Wędrówka alejami cmentarza jest swoistą wyprawą nie tylko w przeszłość, ale także w głąb własnej duszy, w zakamarki odpowiedzialności, którą mamy wobec przyszłych pokoleń. Jest gestem szacunku i hołdem oddanym tym wszystkim, dzięki którym możemy się dziś zachwycać niepowtarzalnym pięknem i urokiem Wielkopolski

Galeria

 
  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com